Nowe technologie – gdzie warto się pojawić? Branża internetowa w Krakowie

Każdego tygodnia Kraków dostarcza pokaźną ilość propozycji dla maniaków nowych technologii, internetu i social media, dla start-up’owców, programistów, ux designerów, grafic designerów, zajawkowiczów i ludzi ciekawych nowych trendów.

Jak dobrze wybrać i gdzie warto pojawiać się w nowym roku?

Moje osobiste zestawienie wydarzeń opiera się na chodzeniu tu i tam, na zdobywaniu nowej wiedzy i motywacji do działania, uczeniu się nowych rzeczy, poznawaniu inspirujących ludzi, zwracaniu uwagi na stronę organizacyjną oraz spędzaniu czasu w przyjemnych miejscach (chill room’y* na wydarzeniach to strzał w dziesiątkę!).

Processed with VSCOcam with f2 preset

TechKlub

Mój faworyt. Cykl spotkań, na których za każdym razem podejmowany jest inny temat klasyfikujący się do obszaru technologii. Celem jest budowanie społeczności organizacji pozarządowych oraz ulepszanie ich działalności wykorzystując innowacje, nowe trendy i internet. To wszystko w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W Krakowie TechKluby organizuje stowarzyszenie wzmacniacz.org, zawsze w pierwszą środę miesiąca, zawsze w Pauza in Garden, zawsze o 18.

KrakSpot

Choć ten popularny BarCamp** ostatnio okazał się lekkim rozczarowaniem, na pozostałych zarejestrowano pokaźne tłumy zainteresowanych i wystąpienia dające mnóstwo motywacji do działania. To inspirujące spotkania ludzi, którym się udało i którzy robią fajne rzeczy. Kto za tym stoi? MediaFrame.

aabaab

warsztaty: Geek Grils Carrots, Django Girls, Women in Technology, WebMusess

Inicjatywy warte uwagi, na swoim koncie mają wiele wspaniałych rzeczy, między innymi wspieranie kobiet w branży IT. Jeśli Twoim oczom ukażą się zapisy na warsztaty tych organizacji, aplikuj raz-dwa! Spotkania są tak popularne, że naprawdę trudno się dostać. Tematy? Ja załapałam się na warsztaty z grafiki komputerowej i skorzystałam też z podstaw kodowania, polecam!

Debaty Akademii Górniczo-Hutniczej i Miesięcznika ZNAK

Cieszące się popularnością debaty w Auli A0 Akademii Górniczo-Hutniczej to już niemal tradycja. Ostatnie spotkanie dotyczyło wizji przyszłości i definiowania człowieka technologicznego, a dyskutowała godna tematu reprezentacja: Bendyk, Dukaj, Kąkol, Majkowski. Zapis debaty zrealizowany przez MINE TV dostępny tu. Nie przeocz następnych wartościowych spotkań!

Processed with VSCOcam with f2 preset

WUDKonferencja o User Experience organizowana w ramach Światowego Dnia Użyteczności (World Usability Day). Odbywa się w różnych miastach, u mnie padło na edycję krakowską organizowaną przez Michała Madurę. Temat tegorocznych WUDów to innowacje, uczestnicy wytypowali dłużej działającą baterię, a także odkurzacz do smogu, czad! Zainspirowały mnie wartościowe treści zwracające uwagę na różne obszary użyteczności jak trafne używanie beaconów czy nowe, świeże spojrzenie na metodologię.

Processed with VSCOcam with f2 preset

X-MASSive Party

X-MASSive Party, czyli wielki świąteczny melanż w Forum Przestrzenie organizowany przez społeczność omgkrk. Motyw przewodni to Star Wars. Wspominając ubiegłoroczną edycję, koniecznie wpadnij i wczuj się w ten klimat! To okazja do integracji z ludźmi branży internetowej i nie tylko.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Ciemna Strona UX


Ekstra dodatek to coś ode mnie, czyli od koła naukowego ITberries, w którym działam. To konferencja Ciemna Strona UX, która ostatnio zgromadziła tłumy w krakowskim Hub:raumie na Zabłociu (zobaczcie video poniżej). Na wiosnę zarezerwuj weekend na drugą edycję, my właśnie ruszyliśmy z przygotowaniami!


Mały słownik:

*chill room – wydzielona przestrzeń na naładowanie baterii – dosłownie i w przenośni, gdzie przykładowo możesz rozłożyć się na pufie lub leżaku, pograć w Playstation, wydrukować zdjęcia z foto budki. (Na zdjęciu chill room w Hub:raum Kraków)

**BarCamp – wydarzenie o nieformalnym wymiarze, integrujące społeczność branży internetowej.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Sprawdzaj, eksploruj i ucz się!
CrossWeb to serwis gdzie znajdziesz wszystkie wydarzenia tego typu w jednym miejscu.

Reklamy

3 myśli w temacie “Nowe technologie – gdzie warto się pojawić? Branża internetowa w Krakowie

  1. Zapisałam się do newslettera CrossWeb, a co! Zaintrygowało mnie to co napisałaś w zakładce „O mnie”. Było o technologiach a to temat, który mnie bardzo interesuje :) Podoba mi się Twój styl pisania. Będę tu zaglądać (no, a przynajmniej postaram się, bo różnie to z czasem i pamięcią bywa).

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s