Marina di Grosseto, wybrzeże Toskanii

Zielone wzgórza, dorodne cyprysy i od czasu do czasu pasące się stado owiec. Ten idylliczny krajobraz naprawdę istnieje, wystarczy wdrapać się na jeden z punktów widokowych Sieny lub wyjechać z miasta. Ale Toskania ma do zaoferowania także wybrzeże z przyjemnymi plażami.

Do przystani w regionie Grosseto prowadzi las sosen pinii, które w miasteczku są szczodrze rozsiane na przemian z palmami. Drzewa wyrastają pomiędzy pastelowymi domkami letniskowymi, które opuszczone czekają na rozpoczęcie sezonu, tak jak zamknięte plażowe bary ze złożonymi ciasno leżakami na uboczu. Marina di Grosseto w kwietniu, wraz z piaszczystą plażą i portem tworzy senną aurę nadmorskiego kurortu, gdzie przyjemnie jest odpocząć.

W tym okresie panuje tu niesamowita cisza i spokój, na plaży spotkaliśmy pojedyńcze osoby wyprowadzające psy na spacer. Oczywiście przed wakacjami, pewnie następnym razem zastaniemy to miejsce tłumnie obłożone letnikami.

Marina di GrossetoMarina di GrossetoMarina di GrossetoMarina di GrossetoMarina di GrossetoMarina di GrossetoMarina di Grossetobarbie houseMarina di GrossetoMarina di Grosseto


 

Wskazówki: Jak dostać się do Marina di Grosseto? Najłatwiej samochodem, ponieważ ta część włoskeigo wybrzeża nie jest skomunikowana drogą kolejową. Najbliższy punkt, do którego można dotrzeć pociągiem to Grosseto (12 kilometrów do celu). Można przesiąść się tam na autobus odjeżdząjący kilka razy dziennie z dworca głównego.

Zobacz więcej malowniczych plaż Toskanii w tym odnośniku.

Marina di Grosseto

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Marina di Grosseto, wybrzeże Toskanii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s