Najpiękniejsze plaże, wybrzeże Toskanii

Kierując się ze Sieny w kierunku zachodnim w przeciągu dziewięćdziesięciu minut można znaleźć się na plaży. Szerokie, piaszczyste pasma oraz lasy sosnowe skradły moje serce, szczególnie przed sezonem. Odwiedzając osławione na cały świat średniowieczne miasteczka i winnice warto obrać inny kierunek choćby na jeden dzień.

Alberese

Castiglione della pescaia

plaże przy Casteglione della Pescaia

Rybackie miasteczko (Pescaia od wł. czasownika pescare – łowić ryby) przyciąga wielbicieli urokliwych miejsc i leniwych spacerów. Promenada rozciąga się w obydwie strony od portu, wzdłuż piaszczystych plaż. Wąskie uliczki zapełnione tratoriami i restauracjami prowadzą do punktu widokowego na wzgórzu. Zaciszne miejsce z widokiem na wzburzone fale zostało wybudowane z inicjatywy miasta Pizy jako baza morska kontrolująca najazdy pirackie. Z drugiej strony placyku można dostrzec rozległe mokradła rezerwatu przyrody, nazywanego rajem dla ornitologów.

Castiglione della pescaia

las sosnowy
Między morzem a rezerwatem nie sposób pominąć lasu sosnowego rozpościerającego się wzdłuż wybrzeża aż po następny kurort oddalony o dziesięć minut drogi samochodem:

 Marina di Grosseto

Marina di Grosseto przed sezonemTu wszystko skoncentrowane jest wokół plażowego wypoczynku osiągającego moment kulminacyjny w sezonie turystycznym. Marina di Grosseto to zagospodarowane szerokie plaże, promenada, port oraz rzędy domów wczasowych w pastelowych barwach kryjących się w cieniu sosen. Całe zaplecze przygotowywane jest dla wypoczywających gości i powoli wybudza się do życia od połowy maja. Zobacz więcej zdjęć z Mariny przed sezonem w tym odnośniku.

Marina di Grosseto przed sezonemInfo: Ta plaża oddalona jest zaledwie dwanaście kilometrów od centrum otoczonego zieloną równiną Grosseto, największego miasteczka w tej okolicy.

 Parco regionale della Maremma

ścieżka w Parco della Maremma

Dalej na południe warto zobaczyć park krajobrazowy Maremma. To ogromna, malownicza przestrzeń łączącza w sobie różnorodną faunę i florę. Pozbawiony turystycznych niespodzianek wybór ścieżek oferuje przeprawę przez góry, a także dotarcie do dzikich plaż – wszystko zależy od stopnia trudności. Im ciężej na szlaku tym mniej wycieczek, a więcej spotkań z naturą. Zwierzęta czyhają wszędzie, na plaży mieszkają przyjacielskie sarny czy lisy, które bez ceregieli kradną jedzenie z toreb.

dzika plaża w Parco della Maremma Info: do parku można dostać się przez dwa wejścia, na północy w Alberese, na południu w Fonteblanda. W tych miejscowośćiach warto zaopatrzyć się w prowiant, cały park pozbawiony jest infrastruktury – stąd jego urok. Polecam wybrać mało uczęszczaną ścieżkę prowadzącą do odciętej skałami cudownej dzkiej plaży z białym piaskiem zwaną Cala di Forno.

dzika plaża w Parco della Maremma

Wybór czysto subiektywny, okolice Sieny. Pamiętaj, że wybrzeże Toskanii rozciąga się na ponad trzysta kilometrów, a na północy leżąc na plaży można podziwiać pasmo górskie Alp Apuańskich!

Grosseto

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Najpiękniejsze plaże, wybrzeże Toskanii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s